فناوری تی وی بلاک سامسونگ

فناوری تی وی بلاک یکی از روش‌های سامسونگ برای حمایت از مصرف کننده واقعی یک تلوزیون است و مانع استفاده از آن توسط سارقان می‌شود.

شکل – فناوری تی وی بلاک سامسونگ

فناوری تی وی بلاک سامسونگ تلوزیون‌های سرقتی را از کار می‌اندازد

فناوری های جدید تلویزیون – فناوری تی وی بلاک یکی از روش‌های سامسونگ برای حمایت از مصرف کننده واقعی یک تلوزیون است و مانع استفاده از آن توسط سارقان می‌شود.

سامسونگ امپراتور بی چون و چرای دنیای نمایشگرها است و پرفروش‌ترین و البته پرطرفدارترین سازنده تلوزیون در دنیا محسوب می‌شود. طبعا به دلیل فروش بیشتر، احتمال سرقت یک تلوزیون سامسونگ از برندهای دیگر نیز بیشتر است، اما این غول کره‌ای راهکاری دارد تا سارقان را از انجام این کار منصرف کند.

فناوری تی وی بلاک سامسونگ

این کمپانی در وبسایت خود اعلام کرد که قادر است تلوزیون‌های خود را در هر جای دنیا که باشند را از راه دور غیرفعال کند. در جولای گذشته چند تلوزیون سامسونگ از یک فروشگاه در آفریقای جنوبی به سرقت رفت. اما به لطف این فناوری جدید سامسونگ دستگاه‌های مسروقه را غیر فعال و عملا آن‌ها بلا استفاده و غیر قابل فروش کرد.

اپل نیز چنین قابلیتی را برای دستگاه‌های خود تعبیه کرده و به همین دلیل شاهد دزدی از فروشگاه‌ای این کمپانی نیستیم. چرا که دزدان می‌دانند دستگاه‌ها پس از سرقت توسط کمپانی غیرفعال شده و دیگر ارزشی ندارند. حال اعلام خبر مشابه از سوی سامسونگ دیگر کسی به فکر دزدی از فروشگاه‌های این کمپانی نیز نخواهد افتاد. به گفته سامسونگ:

فناوری تی وی بلاک یک راهکار کنترل از راه دور امنیتی است که تشخیص ‌می‌دهد یک تلوزیون سامسونگ به شکل غیر عرف فعال شده یا خیر و مطمئن می‌شود که تنها صاحب حقیقی دستگاه که مدارک خرید معتبر دارد بتواند از آن استفاده کند. هدف از این کار مقابله با بازار فروش ثانویه مرتبط با کالاهای سرقتی در آفریقای جنوبی و فرای مرزهای آن است. این فناوری از پیش درون تمام تلوزیون‌های سامسونگ قرار دارد.

البته این بدان معنا نیست که سامسونگ تلوزیون هوشمند شما را از راه دور غیرفعال می‌کند. با این حال عده‌ای هستند که از دسترسی کمپانی به تلوزیون خود نگرانی‌هایی دارند.

Samsung TV block technology

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم